Blog

Sitelerde Haşere Kontrol

Sitelerde Haşere Kontrol

Sitelerde Haşere Sorunları

Entofarma’nın sunduğu sitelerde haşere kontrol hizmeti, toplu yaşamanın sorunlarından biri haline gelen zararlılarla mücadele etmenin en profesyonel yoludur.

Sitelerde Haşere Kontrol Çalışmaları

Günümüzde, kent hayatının vazgeçilmezi toplu yaşam tarzı olan siteler, beraberinde birlikte yaşamın sorunlarını da ortaya çıkartmıştır. Yüzlerce hatta binlerce ailenin bir arada yaşadığı farklı kültür ve alışkanlıkların buluştuğu siteler, artık hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Siteler, kemirgen, yürüyen haşere ve uçan haşere sorunlarının hızla yayılabildiği alanlardır. Bu nedenle bir site için haşere ve zararlı mücadelesi her ay düzenli alınması gerekli vazgeçilmez bir hizmet haline gelmiştir. Herhangi bir konutta oluşabilecek haşere sorunu diğer konutlara veya genel alanlara hızla yayılabilir. Sitede uygulanacak ilaçlama yöntemleri ve sıklığı konut sahiplerini ve sitedeki yaşam faaliyetlerini aksatmayacak şekilde planlanmalıdır. Siteler için özel olarak hazırlanan Sitelerde haşere kontrol programları, Entofarma Haşere Kontrol Hizmetlerinin tecrübeli Servis Uzmanları tarafından profesyonelce uygulanır. Sizde Sitelerde haşere kontrol programımız hakkında bilgi almak için bizi şimdi arayın.

Sitelerde Düzenli Haşere Kontrol Çalışmaları Yapılması Gerekli Alanlar

Entofarma, sitelerde haşere kontrol alanlarını beş ana başlık altında incelemektedir. Amaç, pest kontrol programlarını, sadece belirli bölge ve belirli hizmetler ile sınırlamamakta, işletme iç ve dış alanlarında oluşabilecek tüm zararlı türlerine yönelik topyekûn bir mücadele hedeflenmektedir.

Ortak Alanlar

Özellikle, daireler arası haşere ve kemirgen geçişlerinin sıklıkla yaşandığı ortak alanlar, tüm haşere gruplarının yuvalanma ve üremelerine karşı haşere kontrol yöntemleri ile korunmalıdır. Başlarda küçük bir bölgede başlayan haşere istilası, ortak alanlarda uygulanacak, profesyonel haşere kontrol yöntemleri ile kolayca kontrol altına alınabilir.

Otoparklar

Otoparklar, özellikle kemirgen yuvalanmalarının yoğun olarak yaşandığı bölgeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Başı boş evcil hayvanların yuvalanması ve üremesi ile, pire gibi parazitlerin istilasına uğrayabilir. Bu sebeple, gözlerden uzak bu bölgelerde detaylı inceleme ve haşere kontrol ekipmanlarının takibinin yapılması gerekmektedir.

Teknik Alanlar

Makine daireleri, klima santralleri, şaft kanalları ve asansör kuyuları vb. gibi alanların haşere kontrolü genellikle gözden kaçırılır veya unutulur. Entofarma’nın profesyonel servis uzmanları özellikle bu alanlarda yoğunlaşarak, sitelerde haşere kontrol çalışmalarını başarıyla uygulamaktadırlar.

Çöp ve Atık  Toplama Bölgeleri

Yüzlerce konutun bir arada bulunduğu sitelerde, her gün çok yüksek miktarlarda çöp oluşmaktadır. Çöp merkezleri veya çöp alanlarında, özellikle gıda maddesi içeren çöp atıkları, haşereler, kemirgenler, evcil hayvanlar, kuşlar ve yabani hayvanlar için oldukça cazip beslenme kaynağı oluşturmaktadır. Bu alanlarda beslenmeye ve yuvalanmaya başlayan zararlılar, kısa bir süre içinde işletmenin genel alanlarını da tehdit etmeye başlayacaklardır. Bu sebeple, özellikle sanitasyon tedbirlerinin etkin kullanılması ve çöp alanlarındaki haşere yoğunluğunun takip edilmesi gerekmektedir.

Dış Alanlar

Site yeşil alanları ve diğer dış alanlar, birçok zararlı türü için oldukça çekici bir yuvalanma alanı oluşturmaktadır. Dış alanlar, özellikle uçan haşere türleri, kemirgenler ve parazit zararlıların aktivitesi açısından risk oluşturur. Entofarma servis uzmanları, mevsimsel şartları da göz önünde bulundurularak, sitelerde haşere kontrol programını, dış alanlarda profesyonel bir şekilde uygulayarak, haşere sorunları ile karşılaşmamanızı sağlamaktadır.

Konut İç Alanları

Genellikle sitelerde, haşere kontrol sözleşmeleri dışında tutulan daire iç alanları, zararlı aktivitesinin oluşma durumuna bağlı olarak hizmet verilmektedir. Entofarma Haşere Kontrol Hizmetleri ile yapmış olduğunuz, sitelerde haşere kontrol sözleşmelerinde bu durumları da belirleyerek, zararlı probleminin oluştuğu durumlarda, konut iç alanlarına özel fiyat avantajlarını sağlayabilirsiniz.

Konut İç Alanları

Sitelerde Karşılaşılan Zararlı Türleri

Fareler

 • Göçmen sıçan
 • Ev faresi
 • Çatı sıçanı
 • Tarla fareleri

Hamam Böcekleri

 • Alman Hamam Böceği
 • Amerikan Hamam Böceği
 • Oryantal Hamam Böceği

Uçan Haşere Türleri

Karasinekler, Meyve sineği, Sivrisinekler, Tatarcık, Ev sineği, Gal sinekleri, Drenaj Sinekleri, Titrek sinekler, Mezbaha sineği

Ara Sıra İstila Eden Zararlı Türleri

Arılar, Gece kelebekleri, Karıncalar, Tespih böceği, Kulağakaçan, Gümüşçün, Örümcekler, Çıyanlar, Salyangoz, Akrep

Parazitler

Pire, Kene, Mite veya Toz akarları

Sitelerde Kullandığımız Haşere Kontrol Ekipmanları

 • Feromonlu Böcek Monitörleri
 • Kemirgen Yemleme İstasyonları
 • Kemirgen Canlı Yakalama Tuzakları
 • Ultra viole ışıklı sinek tuzakları (Yapışkan plakalı) ILT (Insect Light Trap)

Sitelerde Uyguladığımız Hizmet Türleri

 • Kemirgen Kontrolü
 • Yürüyen Haşere Kontrolü
 • Uçan Haşere Kontrolü
 • Dezenfeksiyon
 • Kuş Kontrolü

Sitelere Sunduğumuz Raporlamalarımız

 • Standart hizmet dosyası ve aktivite kayıtları
 • Sanitasyon takip raporlaması